סלון-יופי-קליניקה--@itslindaling

איך לשמור על הצלחת סלון היופי?

איך אני דואגת ליציבות כלכלית ועקביות בהכנסות בסלון היופי שלי?

הסוד לניהול עסק משגשג בתחום הטיפוח הוא לדאוג לכך שתהיה עבודה שוטפת לאורך כל השנה.

רונית אנוס, קואצ'רית ומייסדת Salon Cadence, חולקת כמה טיפים על איך לגרום ליציבות ואיזון בסלון היופי. 

 

 "אם תדאגו להוסיף רק כמה דברים לתוך התוכנית העסקית של העסק, תוכלו להתכונן לקראת ירידות עתידיות צפויות בכמות הלקוחות ותוכלו לעלות את כמות הכנסה בשאר השנה כך שתהיו יותר רגועות מבחינה כלכלית".

 

 

התמודדות עם הירידה העונתית בכמות הלקוחות

אוטומציה – נסו לאסוף כמה שיותר מידע מהעבר כך שתוכלו ללמוד ולהשתפר בחיזוי כמות העבודה בעסק. כך למשל, נסו לבדוק באיזה תקופות קיימת ירידה במספר הלקוחות כך שתוכלו להתכונן לשינוי זה.

הציעו הנחות ומבצעים – מתן הנחות במהלך התקופות החלשות יותר של השנה בכדי למשוך עוד לקוחות ולהבטיח שהעסק ימשיך לפעול. בתקופות "האיטיות" יותר נסו לשאוף לכך שהעסק יפעל בלפחות ב-70% מהתפוקה הרגילה שלו.

קביעת תורים מראש – אם לקוחה חוזרת כל 4-5 או 6-7 שבועות, נסו לשבץ לה תור מראש כך שגם בחודשים החלשים יהיו לקוחות חוזרים שאפשר להסתמך עליהם.

מבצע חבר מביא חבר – קבעו בתקופת הקיץ "שבוע הלקוחות החדשים", בו תציעו ללקוחות וותיקות להביא חברה חדשה עבור הנחה או טיפול על חשבון הבית וכך תגדילו את מעגל הלקוחות הקיים.

תכנון נכון של ימי החופש מהעסק. פצלו בצורה שוויונית ככל הניתן את ימי החופש קבעו לצוות העובדים סט הנחיות לגבי מתי וכמה ימי חופש אפשר לקחת. לרוב, סטייליסטיות רוצות חופשה בקיץ וחייבים לעבוד בתקופת העומס בחגים. אספו מראש מכלל העובדים תאריכים בהם הם רוצים לצאת חופשה ופצלו אותן בצורה שוויונית ככל הניתן.

יצירת הכנסה נוספת בהתאם להפסד הנגרם מימי החופש – נסו לעלות את ההכנסה בהתאם להפסד ההכנסה שהייתה אמורה להיות אם לא היו לוקחים ימי חופש. כך למשל, אם ימי החופש גררו הפסד הכנסה שנתי של 6000 ₪, פצלו את ההפסד לאורך חודשי השנה (500 ₪ בחודש) וקבעו יעד לעלות את ההכנסות החודשיות בסכום זה.

"למדו ממה שידוע לכן ולמדו לחזות את עתיד העסק על בסיס המידע משנה שעברה… כשתוכלו לחזות  מראש תקופות "איטיות" יותר, לא יהיו יותר תקופות "איטיות" בכלל! " .

 

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email